Gooligan – Google zaatakowane

Gooligan – Google zaatakowane

Gooligan – tym razem Google padło ofiarą Cyber przestępców.

 

O tym, że w sieci grasują przestępcy czyhający na nasze portfele już pisałem, o tym, że w Cyber świecie trzeba być czujnym i ostrożnym jak w naszym realnym świecie już wszyscy powinni wiedzieć.

Nie inaczej jest i teraz, tym razem przestępcy postanowili wykorzystać lukę w zabezpieczeniach kont Gmail na urządzeniach android  tworząc oprogramowanie zwane Gooligan.

 

Czym jest Gooligan? Czym nas straszy? 

Gooligan według firmy Check Point infekuje aż 13 tysięcy urządzeń dziennie zarażając zabawki mobilne z systemem Android w wersji 4, 5.  Szkodnik o nazwie Gooligan, kradnie adresy e-mail i hasła uwierzytelniania zapisanych na urządzeniach z systemem Android. Dzięki tym informacjom, hakerzy mogą uzyskać dostęp do poufnych danych użytkowników z Gmail, Zdjęcia, Google Docs, Google Play i innych aplikacji Google.

Jak się chronić przed atakami?

Specjaliści na tą chwile zalecają aktualizacje urządzeń do najnowszej wersji, ale nie wszystkie smart fony i tablety mają takie możliwości w tym przypadku nic nie zastąpi zdrowego rozsądku. Pod żadnym pozorem nie  klikajcie w nieznane wam wiadomości na poczcie ani w linki w nich zawarte.

Kolejna możliwością obrony jest zainstalowanie programu chroniącego np. COMODO dostępny również w wersji mobilnej.

Check Point oferuje bezpłatne narzędzie online , które pozwala użytkownikom Androida, sprawdzić, czy konto zostało naruszone.

 

Źródło: Mirror Online

 

Strony internetowe projektowanie i wykonanie MPI serwis

Naprawa laptopów, obsługa informatyczna firm MPI serwis

  • No i kolejna epidemia. A najsłabszym ogniwem jest jak zawsze użytkownik, z tego co widać.