Internet w Korei Północnej .

Internet w Korei Północnej .

korea

Dzisiaj nietypowo troszkę informacji ze świata. Pisząc artykuł „Ilu internautów jest na świecie” dostępny tutaj zaintrygował mnie temat właśnie internetu w Korei. Dlatego postanowiłem poświęcić troszkę czasu aby znaleźć troszkę informacji na ten temat, i tak trafiłem na artykuł na stronie engadget.

Istnieje już wiele powodów, dla których Koreańczycy nie korzystają z internetu, czy to niski standard życia albo bardzo uciążliwe rząd, który blokuje wszystko, co może zakwestionować jego światopogląd. Jednakże, można dodać jeszcze jedno do listy: tam po prostu nie ma wiele przeglądania. Administratorzy przypadkowo, poprzez źle skonfigurowanie serwera pokazali reszcie świata, że istnieje zaledwie 28 domen.

W wielu przypadkach znaleźć można m.in. witrynę umożliwiającą zakup biletów na narodowe linie lotnicze Air Koryo, krajową prasę Voice of Korea, ale są tez strony Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Pyongyang, jak również krajowa sieć społecznościowa.

Jeśli jednak chcielibyście obejrzeć te strony, to szanse są bardzo znikome, większość z nich nie jest dostępna. Dlatego, że rząd blokuje strony dla internautów spoza Korei,

Dla ciekawskich dostępny zrzut ekranu jednej ze stron.


Serwis MPI naprawa Laptopów i komputerów stacjonarnych. Projektowanie stron www oraz obsługa informatyczna Firm. MPI Serwis TANIO, MIŁO, PROFESIONALNIE.

Strony internetowe projektowanie i wykonanie MPI serwis

Pomoc informatyczna, obsługa firm, naprawa laptopów i komputerów MPI serwis

 • Oglądam Weronikę i ona własnie wspominała o tym.
  Manipulacja ponad wszystko?

 • Niejeden pozycjoner ma więcej własnych stron zaplecza 😉

  • MPI

   To prawda 🙂

 • Ewa

  Straszne być tak manipulowanym i niedoinformowanym.

 • W ogóle jestem zdzwiona, że mają internet;). Mam nadzieję, że kiedyś w końcu ten koszmar się u nich skończy i będzie tak jak z murem berlińskim. Pozdrawiam, Renata